Terapia YUMEIHO®


Twórcą metody YUMEIHO® był dr Saionji Masayuki Saiki Otsuki - dyrektor MIĘDZYNARODOWEGO INSTYTUTU PREWENCJI MEDYCZNEJ W TOKIO.

Głównym celem terapii YUMEIHO® jest skorygowanie położenia kości miednicy, prawidłowe uruchomienie stawów kręgosłupa oraz stawów obwodowych dzięki czemu przywracane jest prawidłowe położenie środka ciężkości masy całego ciała. Utrzymanie środka ciężkości ciała w prawidłowym miejscu jest kluczowe w terapii YUMEIHO®.

YUMEIHO® to system terapeutyczny składający się z pewnej ilości zabiegów (w zależności od schorzenia) gdzie jeden zabieg trwa ok. 40 minut, a terapeuta wykorzystuje podczas jego trwania 120 różnych technik. Przede wszystkim są to: masaż ugniatająco uciskowy tkanki głębokiej (deep tissue massage) oraz mobilizacja stawów (japoński SEITAI, odpowiednik amerykańskiej chiropraktyki lub osteopatii) przeprowadzana w oryginalny i bezbolesny sposób.

YUMEIHO® jest bardzo efektywną terapią w następujących schorzeniach: bóle kręgosłupa, bóle pleców, bóle stawów, dyskopatie, kręgozmyki, skoliozy, migreny, bóle mięśni, otyłość, różnica w długości kończyn dolnych, bóle menstruacyjne, asymetrie układu kostnego i mięśniowego, wady postawy itd.
Nowością jest specjalny system zabiegów terapii Yumeiho® dla kobiet, które maja problem z zajściem w ciąże. System został opracowany przez dr Saionji Masayuki, ale w Europie do tej pory był tylko stosowany w ośrodku w Hódmezővásárhely (Węgry), gdzie urodziło się już ponad 100 dzieci.

Metoda Yumeiho ® jest bardzo charakterystyczna. Jej oryginalne techniki nie występują w innych terapiach dlatego bardzo łatwo jest ją rozpoznać.
Oto kilka z nich w rysunkach Pana Sasaoki - wieloletniego współpracownika dr-a Masayuki.

 

 

 

Stosowanie terapii Yumeiho® wymaga odpowiednich certyfikatów wydanych przez Centrum Yumeiho w Japonii. Tylko terapeuci z takimi certyfikatami mogą wykonywać te zabiegi w sposób profesjonalny i bezpieczny.

Lista uprawnionych terapeutów Yumeiho® znajduje się na stronie www.yumeiho.org.pl

  • Odsłony: 35309